Studenti informacionih tehnologija nastavljaju da nižu uspehe

21.04.2015.

Na lokalnom finalu Microsoft takmičenja Imagine Cup, naši studenti Fakulteta informacionih tehnologija Lazar Milosavljević (1. godina, softversko inženjerstvo), Boris Luković (1. godina, informacione tehnolgije) i Marko Damnjanović (1. godina, softversko inženjerstvo), osvojilu su peto mesto u Innovation kategoriji. Lazar, Boris i Marko su kreirali softver koji uz pomoć kinekta omogućava deci školskog i predškolskog uzrasta, da programiraju uz pomoć pokreta i gestura, bez korišćenja tastature. Čestitamo našim studentima na znanju i istrajnosti da realizuju osmišljen projekat.

Takođe, čestitke upućujemo pobedničkom timu TNT, koji će Srbiju predstavljati u polufinalu Imagine Cup takmičenja. Posebne čestitke idu mentoru TNT tima, Nemanji Stančiću, studentu Fakulteta informacionih tehnologija, Univerziteta Metropolitan. TNT-u i Nemanji želimo puno uspeha u daljem takmičenju.

U okviru Start konferencije koja je trajala dva dana, održalo se finale obe kategorije takmičenja Imagine Cup (Games i Innovation). Drugi dan konferencije održan je na Univerzitetu Metropolitan. Konferenciju je otvorio rektor prof. dr Dragan Domazet. U sklopu konferencije, u popodnevnim časovima održalo se finale takmičenja u kategoriji Games. Pobednički tim ove kategorije je „Geng of For“. Ovaj tim će sa svojom igricom „Jetlete“ predstavljati Srbiju na svetskom takmičenju u Sijetlu (SAD) u organizaciji kompanije Microsoft.

Još jednom, čestitamo svim takmičarima na postignutim uspesima i želimo im mnogo sreće u daljem takmičenju!