Studenti Fakulteta za menadžment u poseti Nacionalnoj alijansi za lokalni ekonomski razvoj (NALED)

20.04.2018.

Studenti Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan su bili u prilici da posete Nacionalnu alijansu za lokalni ekonomski razvoj (NALED) u organizaciji profesorke dr Milice Slijepčević.

Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED) je nezavisno, neprofitno i nestranačko udruženje kompanija, opština i organizacija civilnog društva koje rade zajedno na stvaranju boljih uslova za život i rad u Srbiji. Od osnivanja 2006. godine do danas, NALED je izrastao u najveću privatno-javnu asocijaciju. NALED okuplja gotovo 280 članova, a mrežu partnera čini više od 100 državnih institucija i međunarodnih organizacija.

Poseta je ujedno bila zanimljiva i praktična, jer su studenti imali priliku da upotpune predavanje iz predmeta Integrisane marketinške komunikacije, vezane za CSR (Društveno odgovorno poslovanje). Studente je dočekala Violeta Jovanović, izvršna direktorka NALED-a, zajedno sa svojim timom i studentima koji su na praksi.

Članovi NALED-a se zalažu za efikasnu državu, smanjenje birokratije i parafiskalnog opterećenja privrede i fer konkurenciju. Sve aktivnosti NALED-a usmerene su na poboljšanje poslovne klime na nacionalnom i lokalnom nivou, tako da su studenti FAM-a čuli korisne informacije, koje će im značiti za buduće usavršavanje.