Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti organizovali  su prvu akciju u okviru projekta  „#stUdiraM“

Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti organizovali su prvu akciju u okviru projekta „#stUdiraM“

22.06.2016.

U okviru projekta „#studiram“, studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan organizovali su u subotu, 18. juna 2016. godine, crtanje portreta i mrtve prirode ispred prostorija Univerziteta.

Projekat „#studiram“ ima za cilj realizaciju različitih tipova aktivnosti na javnim mestima radi promocije obrazovanja ali i umeća studenata Univerziteta Metropolitan i to prikazivanjem sposobnosti studenata sa sva tri fakulteta upravo putem angažovanja u okviru ovog projekta.

Ovog vikenda, posetioci su bili u prilici da vide kako nastaju neki od umetničkih radova koji godinama plene njihovu pažnju na izložbama koje organizuje Fakultet digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan. Crtanje na otvorenom bila je prilika da prisutni i sami uzmu učešće u akciji studenata, poziraju mladim umetnicima i na poklon dobiju svoj portret.

U cilju podizanja svesti o značaju izbora kvalitetnog visokoškolskog obrazovanja studenti Univerziteta Metropolitan organizovaće kreativne, interaktivne akcije za sugrađane u narednom periodu. Akcije će biti organizovane na javnim mestima i biće otvorene za posetioce.

Studenti Fakulteta informacionih tehnologija, Fakulteta za Menadžment i Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, predstaviće se kroz različite interaktivne sadržaje i omoguciti posetiocima da na zabavan način zavire u mogućnosti primenljivih znanja koja studenti Univerziteta Metropolitan stiču već na prvoj godini studija. #stUdiraM je projekat Univerziteta Metropolitan koji se sprovodi u cilju promocije obrazovanja pre svega i ovim povodom ukazuje na potrebe današnjice kada je u pitanju sticanje znanja, sposobnosti i razvoj kako lični tako i profesionalne karijere.

Zbog velike pažnje svih koji su se u subotu, 18. juna 2016 godine, zatekli na Dunavskom keju kod SC Milan Gale Muškatirović, Univerzitet Metropolitan nastaviće sa ovakvim i sličnim akcijama i u narednom periodu.

U nastavku pogledajte kako je protekla prva u nizu aktivnosti u okviru projekta „#studiram“ :