Student Univerziteta Metropolitan o nacionalnoj konferenciji AIESEC-a

19.05.2015.

AIESEC organizacija 2 puta u toku godine organizuje nacionalnu konferenciju na kojoj članovi imaju priliku da pet dana provedu učeći jedni od drugih kao i od predstavnika kompanija Coca-Cole Hellenic i Telenora. Na ovogodišnjoj konferenciji lokalna kancelarija AIESEC-a na Univerzitetu Metropolitan osvojila je nagradu za najveći doprinos u „I am 2015“ kampanji, odnosno za najveći rast i postignute rezultate u programu odlazećih volonterskih praksi. U nastavku pročitajte kako je izgledala ova konferencija iz ugla studenta Metropolitana.

“Moje ime je Mladen Ranđelović. Došao sam iz Paraćina u Beograd kada sam upisao Univerzitet Metropolitan – Informacione sisteme, pre godinu i po dana. U početku se nisam najbolje snašao, nisam znao grad i život mi se zasnivao na tome da odem do fakulteta i vratim se u stan, gde bih provodio slobodno vreme.
Međutim, čuo sam od drugarice o studentskoj organizaciji AIESEC, koja se bavi stručnim i volonterskim praksama. Odlučio sam da se prijavim i sada bih slobodno mogao da kažem da je to jedna od najboljih odluka koju sam doneo. Upoznao sam dosta ljudi u organizaciji i takođe shvatio šta bih sve mogao da radim posle fakulteta. Iskustva i poznanstva u organizaciji su neverovatna.
Posle nekoliko nedelja u organizaciji, saznao sam da se dva puta godišnje organizuje nacionalna konferencija, kojoj prisustvuju članovi iz cele Srbije. S obzirom da sam vrlo zatvoren, stidljiv i teško sklapam prijateljstva, smatrao sam da ovaj događaj nije za mene. Međutim, ljudi iz moje kancelarije na Metropolitanu su me bodrili da odem, što sam na kraju i uradio. Konferencija je trajala 5 dana, i proveo sam se kao nikada pre. Svaki dan je bio ispunjen raznim predavanjima i radionicama koje su mi davale energiju i motivaciju da se borim za ono što želim u životu. Pomogle su mi da sagledam svoje snage i slabosti, kako da radim na njima i kako će mi te iste snage i slabosti pomoći da budem bolja osoba. Na konferenciji sam stekao dosta prijatelja, koji će mi se javiti u bilo koje doba dana i noći sa ciljem da mi pomognu ukoliko imam neki problem.
Kada sam došao u Beograd, bio sam samo još jedna cigla u zidu, ali sada smatram da sam se uzdigao kao osoba zahvaljujući AIESEC-u, iz jedne veoma zatvorene osobe, postao sam vrlo otvoren, gledam na stvari iz različitih uglova i pokušavam da nađem rešenja na mnogo različitih načina.”