Student Modnog dizajna Predrag Striković ovogodišnji je učesnik finala takmičenja Mladih talenata

27.04.2015.

Student I godine Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan, Predrag Striković, prošao je u finale takmičenja FDTC/European competition for young fashion designers – „Mladi talenti“. U polufinalu koje je održano u subotu 25. aprila, Predrag je zauzeo drugo mesto i na oktobarskom SFW u finalu će se predstaviti sa celom kolekcijom uz još dva dizajnera finalista.

Ovo je druga godina za redom da imamo finalistu u ovom takmičenju. Prošlogodišnji finalista bila je studentkinja Anja Plemić, koja je tada bila I godina studija. Na takmičenju „Mladih talenata“ se uglavnom prijavljuju studenti završnih godina svih poznatih fakulteta i akademija za modu. Predrag je dakle jedan od najmlađih ovogodišnjih finalista.

Našem studentu, Predragu Strikoviću čestitamo na dosadašnjem uspehu i želimo mu puno sreće u daljem takmičenju!