Stošesta AIESEC-ova nacionalna konferencija

25.11.2015.

Nacionalna konferencija AIESEC-a Srbije je jedinstven događaj koji se održava dva puta godišnje, a daje priliku svim članovima ove organizacije da se okupe na jednom mestu i zajedno provedu pet uzbudljivih dana razmenjujući mišljenja, iskustva, znanje i ideje. Svoju priliku iskoristio je i AIESEC na Univerzitetu Metropilitan koji je za vreme tih dana predstavljao Univerzitet.

Ovogodišnja, stošesta nacionalna konferencija po redu, bila je održana u Kladovu od 04. do 08. novembra, a posetilo ju je 170 mladih, ambicioznih i aktivnih studenata koji su zajedno pripremali narednih šest meseci rada na unapređivanju našeg društva i pružanju savršenih iskustava studentima koji se odluče da odu u inostranstvo na volonterske i stručne prakse.

Ono što je ovu konferenciju posebno izdvojilo u odnosu na druge je prvi Youth Speak Forum u Srbiji koji je dao priliku našim članovima da provedu dan sa predstavnicima najvećih svetskih i domaćih kompanija poput Coca cola Hellenic, Delhaize, Air Serbia, Erste bank, Mercator S, Atria group i Business excellence. Predstavnici kompanija su nakon držanja radionica zajedno sa studentima raspravljali o nekim od najvećih problema našeg društva i ponudili rešenja za njih.

Međutim, ono što je na sve delegate ostavilo najveći utisak, je pozitivna energija, entuzijazam, motivacija i prijateljstva koja su ostvarili u toku ovog intenzivnog i nezamenljivog iskustva. Svih 170 studenata je zajedno slušalo predavanja, družilo se i zabavljalo u toku 5 dana i svi su se puni predivnih uspomena i motivacije za rad vratili u svoje gradove, željno iščekujući narednu nacionalnu konferenciju AIESEC-a Srbije.

Čestitamo AIESEC-u na uspešno organizovanoj nacionalnoj konferenciji i želimo im puno uspeha u daljem radu.