Start up takmičenje u Nišu

2.12.2014.

Univerzitet Metropolitan poziva sve, a prvenstveno mlade, IT developere i programere da učestvuju na takmičenju „Innov­-a-­thon“ koje će biti održano 22. decembra 2014. na Elektronskom fakultetu u Nišu. Ovo takmičenje organizovano je od strane kompanije „Clean Earth Capital“ (CEC), developera projekta „Novi Niš“, i predstavlja nadmetanje biznis i tehnoloških ideja, kao i inovativnih rešenja.

U prostorijama Poslovno­obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, 07. decembra 2014. pod pokroviteljstvom CEC­a, biće održan seminar obuke za učesnike ovog takmičenja, kao pomoć za pripremu prezentacija za samo takmičenje. CEC je organizovao ovo takmičenje sa dve najveće inkubator/akcelerator kompanije iz UAE sa velikim međunarodnim iskustvom koje su pod pokroviteljstvom „DP World“­a, najvećeg svetskog logističkog operatera, takođe sa sedištem u u Dubaiju. Ovo će biti prvi put da je takvo startap takmičenje organizovano u Nišu. Dvoje ili troje najboljih finalista biće odabrano i pozvano u UAE na tri do četiri meseca kako bi nastavili da razrađuju početnu fazu svoje aplikacije, uz troškove pokrivene u potpunosti. „DP World“ pokriva i najveći deo troškova za događaj u Nišu. Ideja ovog događaja je da se podstakne ekonomska saradnja Srbije i UAE, kao i da se mladim srpskim početnicima da šansa da razviju svoje ideje i pretvore ih u poslovnu platformu u međunarodnom okruženju.

Zainteresovani za seminar obuke mogu poslati svoje kontakt podatke na email: radaradjenovic@cleanearthcapital.com, koji takođe mogu koristiti i za sve ostale nedoumice i pitanja. Dok zainteresovani za učešće na „Innov-­a-­thon“­u mogu da registruju svoju ideju online prateći uputstva na linku www.innovathonnis.eventbrite.com.

Univerzitet Metropolitan želi svim učesnicima puno sreće na ovom takmičenju.