„Stanje sporta u Srbiji” i naš profesor dr Igor Radošević kao jedan od učesnika panela na ovu temu

22.03.2017.

Panel diskusija na temu „Stanje sporta u Srbiji” održano je pod organizacijom Saveza studenata Fakulteta organizacionih nauka. Pored našeg legendarnog sportiste Vanje Grbića i ostalih učesnika panela iz sveta sporta, govorio je i naš profesor dr Igor Radošević, sa Fakulteta za menadžment, smer menadžment u sportu Univerziteta Metropolitan.

Na ovom panelu diskusije se govorilo o sportistima u Srbiji i njihovom uspehu kako u Evropi, tako i širom sveta. Pitanje koje se razmatralo – da li je ovo istina ili samo pokušaj da se pojedinačnim uspesima naših sportista u određenim sportskim granama, prikrije pravo stanje sporta u Srbiji? Međutim merilo uspeha jedne zemlje u domenu sporta svakako jeste broj učesnika i osvojenih medalja na Olimpijskim igrama.

Na Olimpijskim igrama za 2016. godinu, koje su održane u Riju, naša zemlja je imala sjajan rezultat, kada se uzme u obzir broj stanovnika Srbije – sa 8 osvojenih medalja.

Profesor dr Igor Radošević je tokom doktorskih studija radno iskustvo stekao radeći u kompaniji „Adidas“ u Beogradu, gde je iz prve ruke video kako funkcioniše jedna od najvećih svetskih kompanija sportske opreme. Pored 16 godina aktivnog treniranja košarke, trenersko iskustvo stekao je studirajući na Košarkaškoj Akademiji pri Košarkaškom savezu Srbije. Aktivno je učestvovao i u organizaciji Univerzijade – Beograd 2009. godine, gde je bio angažovan na poziciji koordinatora za marketing i brendiranje objekata. Autor je projekta „Stvaranje zdravih ličnosti i budućih sportista“, sa akcentom na programu „Fizičko vežbanje u predškolskim ustanovama“. Redovan je učesnik na naučnim konferencijama kao autor naučnih radova iz oblasti sportske industrije, za menadžment i marketing u sportu. Od 2012. godine je na poziciji regionalnog menadžera za jugoistočnu Evropu za englesku kompaniju „Midnight Madness Basketball“ iz Londona, pored toga angažovan je i na Fakultetu za sport u Beogradu, kao docent na smeru Sportski menadžer. Diplomirao je 2005. , magistrirao 2007. i doktorirao 2010. godine na Fakultetu za sport (TIMS) u Novom Sadu.