Softversko inženjerstvo u praksi

17.03.2017.

Predavanje “Umetnost softverskog inženjerstva u praksi“ održano je 16. marta na Univerzitetu Metropolitan, koje je vodio dr Dejan Ilić, direktor firme PowMio iz Nemačke.

Na predavanju se govorilo o neverovatnoj slobodi kako rešiti problem uz pomoć softverskih tehnika, koje nas čine pravim umetnicima današnjice, ali i budućnosti. Dejan Ilić je rekao da umetnost koju mi stvaramo danas, sutra će naše kolege nadograditi, ili čak unaprediti. Takođe je dodao da odluke koje donosimo u trenutku razvoja su izuzetno bitne.

U praksi tim često može biti pogrešan ili nekompletan, stoga se mora truditi i voditi računa da softver koji pišemo bude prilagođen njegovom budućem razvoju. Sloboda koju nam softver daje je izuzetna, ali je i naša odgovornost velika.

Studenti su dobili dosta korisnih informacija iz oblasti softverskog inženjerstva. Više o studijskom programu na Univerzitetu Metropolitan – Softversko inženjerstvo možete videti na našem sajtu.