Šesta konferencija BISEC Univerziteta Metropolitan

20.06.2014.

Tokom jučerašnjeg dana na Univerzitetu Metropolitan održana je šesta po redu konferencija o bezbednosti informacija „BISEC“. Konferencija je održana u cilju širenja svesti i povezivanja obrazovanja i prakse, kako bi se razmenila iskustva i unapredili procesi koji dovode do zaštite informacija kako u javnom tako i u privatnom sektoru. Konferencija je organizovana u saradnji sa Matematičkim institutom SANU, dok su ovogodišnji partenri konferencije su kompanije SAGA i Check point.

Tema bezbednosti informacija i komunikacionih sistema je sve značajnija imajući u vidu da se danas sve događa na internetu gde postoji i dosta zloupotreba, tako da je nephodno pronaći nova rešenja za zaštitu kroz razvijanje firmi koje bi se time bavile, rekao je uoči otvaranja šeste konferencije rektor Univerziteta Metropolitan Dragan Domazet.

„Naš koncept nije samo da razvijamo rešenja i tehnologije za bezbednost informacija nego da razvijemo firme koje će se time baviti, tako da je to i koncept inovativnog i preduzetničkog Univerziteta – nova industrija znanja“, izjavio je profesor Domazet medijima.

Profesor Domazet ističe da Univerzitet Metropolitan tako postaje prvi Univerzitet koji je inovativno i preduzetnički orjentisan ukazujući da ove godine 50 studenata stipendiraju kompanije koje im omogućavaju pored besplatnog školovanja, stipendije i garantovani posao, i da je cilj svega toga spajanje obrazovanja i rada.
Vanredni profesor na Univerzitetu Nedžad Mehić objasnio je Tanjugu da se radi na jačanju saradnje sa privredom u oblasti bezbednosti informacija, i da se već šesti put organizuje konferencija uz učešće organizacija iz oblasti bezbednosti, Vojske, MUP-a…

„Cilj nam je da napravimo most između akadamije i privrede tako da naši studenti kada završe studije mogu odmah da se uklope, kao i da koristimo mentore iz privrede da nam pomognu u defnisanju projekata, da zajedno onda pravimo i nove profile, nove predmete, nove programe jer se u ovoj oblasti sve brzo kreće, i ako ne uhvatimo taj voz, voz ode, a mi ostajemo na nekoj stanici“, izjavio je profesor Mehić.

Na Univerzitetu Metropolitan zaključuju da svaki profesor može da ima svoje ideje i svoja očekivanja, ali da prave ideje i prava potreba dolaze od firmi koje zapošljavaju studente, i da je zbog toga neophodna što bliža saradnja sa poslodavcima – zajedničko školovanje i obrazovanje.

Na šestoj konferenciji BISEC, na kojoj između ostalih učestvuju predstavnici Vladinih agencija, predstavnici kompanije Check point, Saga, MUP-a, profesori Fakulteta informacionih tehnologija, Fakulteta za bankarstvo, osiguranje i finansije, analiziraju se rešenja u oblasti bezbednosti informacionih i komunikacionih sistema uzimajući u obzir savremene standarde koji se primenjuju u domenu bezbednosti i najnovije tehnologije u praksi.