Rezultati akcije „Borba za osmeh“

21.01.2016.

Studenti grafičkog dizajna Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan iz Niša su sredstvima prikupljenim tokom novogodišnje akcije „Borba za osmeh“ omogućili kupovinu novog bolničkog ležaja za lokalno hemato-onkološko odeljenje na Klinici za dečje interne bolesti. Novac je prikupljen u saradnji sa Nacionalnim udruženjem roditelja dece obolele od raka (NURDOR), sa ciljem da se što više oplemeni prostor u kome borave mališani tokom lečenja. Aktivnostima poput crtanja porteta i karikatura, kaligrafskog ispisivanja imena, prodaje ručno pravljenog nakita, kalendara, prazničnih čestitki i novogodišnjih ukrasa u galeriji Sinagoga, učesnici akcije su su uspeli da prikupe 30.000,00 dinara, koliko je i bilo potrebno za kupovinu jednog dečijeg kreveta.

Univerzitet Metropolitan je svestan svoje društvene odgovornosti i nastaviće da učestvuje u ovakvim akcijama i podržava ih.