Rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr Dragan Domazet izabran za zamenika predsednika  Konferencije univerziteta Srbije (KONUS)

Rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr Dragan Domazet izabran za zamenika predsednika Konferencije univerziteta Srbije (KONUS)

25.12.2015.

Dana 24. decembra 2015. godine održana je konstitutivna sednica  4. Saziva Konferencije Univerziteta Srbije (KONUS), koju čine 106 delegata svih univerziteta Srbije. Na predlog Rektorskog saveta, za predsednika KONUS-a  je jednoglasno izabran Prof. dr Vladimir Bumbaširović, član SANU i rektor Univerziteta u Beogradu. On je za svoja dva zamenika predložio, a konferencija jednoglasno izabrala, prof. dr Dragana Domazeta, rektora Univerziteta Metropolitan i prof. dr Dragana Antića, rektora Univerziteta u Nišu. Oni su izabrani za period od tri godine.

Sednici Konferencije prethodila je sednica Rektorskog saveta koji čine svi rektori univerziteta u Srbiji, na kojoj  je prihvaćen predlog da po drugi put za predsednika KONUS-a bude predložen  prof. dr Vladimir Bumbaširović, rektor Univerziteta u Beogradu, za njegovog zamenika iz redova rektora državnih univerziteta, prof. Dragan Antić, rektor Univerziteta u Nišu a iz redova rektora privatnih univerziteta,  prof. dr Dragan Domazeta, rektor Univerziteta Metropolitan.

U prvoj izjavi po izboru, prof. Dragan Domazet je saopštio da je ponosan što je izabran za zamenika, a da je posebno zadovoljan što je do predlaganja došlo potpuno spontano, bez ikakvih dogovora pre sednice Rektorskog saveta. “Shvatam ovaj izbor kao veliku obavezu i odgovornost  u doprinošenju, zajedno sa drugima, izgradnji kvalitetnijeg visokog obrazovanja u Srbiji. Ovo je priznanje i Univerzitetu Metropolitan, u godini obeležavanja jubileja“, rekao je na kraju rektor Domazet.