Radovi studenata Univerziteta Metropolitan na izložbi – Prvi svetski rat u porodičnim albumima

22.02.2016.

Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan učestvovaće na izložbi Prvi svetski rat u porodičnim albumima.

Na izložbi će se naći privatne fotografije prikupljene tokom godina kao i dizajnerski radovi studenata grafičkog, interaktivnog i modnog dizajna Univerziteta Metropolitan.

Autorka projekta prof. Svetlana Smolčić Makuljević istakla je da je cilj izložbe oživljavanje sećanja na sve heroje, svedoke i žrtve Velikog rata.

Studenti su ovim povodom kreirali interaktivne mape, kao i video zapise i likovne ilustracije na temu Prvog svetskog rata.

Pozivamo vas na otvaranje izložbe koje će se održati u utorak 23.02. u Paviljonu u tvrđavi u Nišu, sa početkom u 19 h.