Prvi MET Geek Night na Univerzitetu Metropolitan

8.06.2017.

MET Geek Night koji je održan 07. Juna 2017. godine na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, bio je prvi, ali ne i poslednji. U opuštenoj atmosferi uz neformalno druženje i zanimljive teme gostujućih predavača, svi prisutni su pohvalili studentkinju i stipendistkinju Ajlu Džeković koja je bila glavni organizator Geek-a na UM-u.

Studenti su bili u prilici da čuju tri različita predavanja i tako saznaju dosta toga od strane stručnjaka iz IT oblasti. Matija Rodić i Marko Pajić iz Belgrade Giveaway-a su govorili kako je njihova aplikacija proglašena najboljom aplikacijom na Social Change Hackathon-u. Vladimir Perić, Gameplay Programer u Ubisoft-u je izneo zanimljivosti i izazove jednog programera u svetu video igara i Željko Nikolić, šef tehničke podrške u Singi Inženjering-u koji je govorio na temu bezbednosti podataka i cyber zaštiti.

Nakon predavanja, studenti su uz osveženje i stoni tenis imali priliku da se bolje upoznaju sa gostujućim predavačima, razmene iskustva i dobiju odgovore na sva pitanja u okviru uvek aktuelne teme iz informacionih tehnologija.

Zahvaljujemo se sponzorima, koji su podržali MET Geek Night – Guarana, Aqua Viva i Igraonica Džumbus.