Prvi MET Geek Night – Hakovanjem u inat ponedeljku

23.05.2018.

U ponedeljak, 28. maja od 18h, održaće se prvo konceptualno veče MET Geek Night na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu. Događaj će se održavati u inat ponedeljku, u savremeno doba možda najomraženijem danu u nedelji, kako bi se na zanimljiv i koristan način pobedio tzv. „Monday syndrome“ i kontroverznim temama „probila“ letargija ponedeljka.

Koncept podrazumeva predavanje na jednu aktuelnu temu iz cyber sveta, diskusiju dva relevantna eksperta suprotstavljenih stavova, i vas, geek-ove (i sve koji se tako osećaju), sa svim vašim pitanjima i komentarima. Teme koje se budu „pretresale” mogu biti percipirane kao kontroverzne, međutim, mi smatramo da među akademskom zajednicom i profesionalcima nema mesta tabu temama.

Prvi MET Geek Night ticaće se hakovanja, pojma koji po automatizmu budi asocijacije na nešto ilegalno i mračno međutim, uvek postoje dve strane medalje, pa tako imamo i razvijenu pojavu etičkog hakovanja. Dođite i otkrijte ko će biti naš good guy, a ko bad guy, družite se sa sebi sličnima, naučite nešto zanimljivo i korisno ili se, pak, usudite da odaberete stranu i da se svojim argumentima pridružite diskusiji!.

Svi zainteresovani geek-ovi su dobrodošli, a sve što treba da uradite je da se prijavite,
jer je broj mesta ograničen:
www.metropolitan.ac.rs/met-geek-night

Vidimo se u ponedeljak na MET Geek Night-u!