Prva 3 mesta za Univerzitet Metropolitan na regionalnom takmičenju „Poslovni izazov“

10.11.2016.

U utorak, 08.11.2016., održano je regionalno takmičenje srednjoškolaca “Poslovni izazov” u Leskovcu. U dinamičnoj atmosferi, konkurencija je bila velika – u takmičenju je učestvovalo čak 110 učenika iz 22 srednje škole sa teritorije jugoistočne Srbije. Ukupno 10 mentora iz privrede i akademske struke bilo je zaduženo za mentorstvo timova. Svaki tim je činilo po 5 učenika iz različitih gradova i škola, od kojih se niko nije međusobno već poznavao. Zadatak svakog tima bio je osmišljavanje i razrada inovativne ideje o proizvodu ili usluzi koja će poboljšati kvalitet i udobnost leta putnika sa niškog aerodroma, Konstantin Veliki. Učenici su takođe kreirali biznis planove, koje su na kraju dana prezentovali članovima žirija – ljudima iz privrede sa juga Srbije. U ovom takmičenju učenici su razvijali i unapređivali svoje preduzetničke, komunikacione i prezentacione veštine s obzirom na to da su imali samo nepunih 5 sati vremena za timski rad sa ljudima koje ne poznaju.

Sa ponosom možemo reći da je su mentori Univerziteta Metropolitan ostvarili veliki uspeh time što su upravo njihovi timovi osvojili prva tri mesta:

Prvo mesto osvojio je tim br. 2:

• Aleksandra Stanković (Umetnička škola, Niš)
    • Nikola Milenković (Ekonomska škola, Kuršumlija)
    • Marija Marković (Srednja škola „Sveti Trifun“, Aleksandrovac)
    • Mladen Milošević (Tehnička škola „Rade Metalac“, Leskovac)
    • Nikola Milenković (Gimnazija „Bora Stanković“, Niš)
    • Mentor tima: Ma Milica Mladenović, asistent na Fakultetu za menadžment, Univerziteta Metropolitan

Drugo mesto osvojio je tim br. 6:

• Kristina Stojković (Trgovinsko-ugostiteljska škola, Leskovac)
    • Anđelka Tošović (Gimnazija, Kuršumlija)
    • Milica Mirković (Gimnazija, Blace)
    • Aleksa Panić (Prva tehnička “Milutin Milanković”, Niš)
    • Dušica Lazić (Gimnazija, Prokuplje)
    • Mentor tima: Dejan Čupić, asistent na Fakultetu za menadžment, Univerziteta Metropolitan

Treće mesto osvojio je tim br. 9:

• Novak Ćojbašić (Srednja škola, Blace)
    • Milutin Milošević (Gimnazija, Prokuplje)
    • Jovana Maletić (Prva tehnička škola „Milutin Milanković“, Niš)
    • Martina Mitrović (Ekonomska škola „Đuka Dinić“, Leskovac)
    • Andrijana Stanojević (Trgovinsko-ugostiteljska škola, Leskovac)
    • Mentor tima: Jelena Bulatović, student III godine smera Biznis i marketing, Fakultet za menadžment, Univerziteta Metropolitan

Sa Univerziteta Metropolitan je pored ova tri mentora bilo još dvoje, čiji su timovi takođe imali zapažene ideje:

Ivana Petrović, Marketing služba Univerziteta Metropolitan

Tamara Sević, student II godine smera Biznis i marketing, Fakultet za menadžment, Univerziteta Metropolitan

Takmičenje je realizovala organizacija Dostignuća mladih u Srbiji uz finansijsku podršku Mladi su zakon – Ministarstvo omladine i sporta i UniCredit banke. Članovi tri prvoplasirana tima obezbedili su sebi mesto u Nacionalnom finalu a pobednici finala će učestvovati i na Poslovnom izazovu zapadnog Balkana (april 2017. u Beogradu) zajedno sa vršnjacima iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. “Poslovni izazov” je pokrenut sa namerom da podstakne srednjoškolce da upotrebe svoje veštine na inovativan način kako bi unapredili svoj preduzetnički duh i povećali svoje mogućnosti za zapošljavanje. Ovi ciljevi su u skladu sa misijom Univerziteta Metropolitan što je ujedno i razlog konstantnog podržavanja takmičenja ovog tipa.

Vest o takmičenju Poslovni izazov objavio je i JugMedia, a kompletan tekst možete pročitati na linku:

LET BEZ STRESA  Srednjoškolci osmislili uslugu za putnike sa niškog aerodroma