Projekat Trans2Work predstavljen na HEduFair sajmu visokog obrazovanja

10.11.2016.

Fondacija Tempus-Erasmus+ kancelarija u Srbiji po drugi put organizovala je Sajam visokog obrazovanja – HEduFair 2016 u Beogradu, 10. novembra 2016. u hotelu Metropol.

HEduFair je događaj koji Fondacija Tempus organizuje jednom godišnje sa ciljem da se povežu sve visokoškolske ustanove kako iz Srbije, tako i iz programskih zemalja. Pored predstavnika visokoškolskih ustanova na događaju su učestvovali i predstavnici nacionalnih agencija iz programskih zemalja, kao i nacionalnih Erasmus+ kancelarija iz regiona.

Univerzitet Metropolitan je ovom prilikom predstavio svoj projekat Trans2Work, osmišljen kao program podrške i inkluzije studenata sa invaliditetom u institucije visokog obrazovanja. S obzirom da postoji potreba da se ojača akademska zajednica u cilju prihvatanja koncepta tranzicije osoba sa invaliditetom od fakulteta do radnog mesta, ovaj cilj će biti postignut samo uz podršku visokoobrazovnih institucija koje će tokom trajanja projekta omogućiti studentima sa invaliditetom da učestvuju u programima prakse u okviru posebnog programa mobilnosti koji je uključen u Erasmus+ program kreditne mobilnosti studenata sa visokoobrazovnih institucija.

HEduFair je jedinstvena prilika da predstavnici različitih visokoškolskih ustanova upoznaju svoje kolege iz programskih zemalja, predstave svoje institucije i diskutuju о načinima saradnje u okviru Erasmus+ programa.