„IT projekat godine“ – izabrani učesnici finala na Univerzitetu Metropolitan u Nišu i Beogradu

15.05.2017.

U subotu 13. maja i nedelju 14. maja, održano polufinale takmičenja „IT projekat godine“, drugu godinu za redom u prostorijama Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu i Univerziteta Metropolitan u Beogradu. U polufinalnom danu takmičenja ukupno je učestvovalo 10 ekipa iz Niša i Beograda, a u finale se plasiralo 4 tima koji će se u subotu 20. maja, sa početkom od 12h, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu boriti za plasman i vredne nagrade.

Na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, komisiju su činili rektor Univerziteta Metropolitan profesor dr Dragan Domazet, profesor doc. dr Vladimir Milićević, profesor doc. dr Igor Franc. Komisija je imala težak zadatak, da na osnovu prezentovanja projekata, odabere najkompletniji, koji će ući u finale. U finale takmičenja su se plasirali sledeći timovi:

• Tim iz Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“ iz Pančeva, sa projektom – Potraga u muzeju
  • Tim iz Elektrotehničke škole „Rade Končar“ iz Beograda, sa projektom – Asthma tracker

Komisiju na Univerzitetu Metropolitan u Nišu su činili profesorka dr Svetlana Cvetanović, MSc Tiana Mitić i Dušan Nešić koji je student stipendista UM-a. Na takmičenju je učestvovalo pet timova, iz Knjaževca, Jagodine, Leskovca i Zaječara. Timovi koji su ušli u finale takmičenja su:

• Tim iz Tehničke škole „Rade Metalac“ iz Leskovca, sa projektom – E biblioteka
  • Tim iz Tehničke škole iz Zaječara, sa projektom – Smartfridge

Cilj takmičenja „IT projekat godine“ je da pripremi buduće studente informatike za uspešno studiranje, da im omogući da ovladaju veštinama i znanjima projektnog i timskog razvoja IT aplikacija, kao i da im pomogne u razumevanju razlike između užih disciplina računarstva, kao što su: Informacione tehnologije, Softversko inženjerstvo, Informacioni sistemi Računarske nauke.

Atmosferu i kako je proteklo polufinale takmičenja pogledajte u nastavku –