Profesorka dr Svetlana Smolčić Makuljević i studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan u emisiji „Žikina šarenica“

Profesorka dr Svetlana Smolčić Makuljević i studenti Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan u emisiji „Žikina šarenica“

14.06.2016.

Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan tradicionalno je svoju publiku obradovao godišnjom izložbom na kojoj je posetiocima predstavljeno sve ono na čemu su studenti ovog fakulteta radili tokom godine. Zvanično četvrta godišnja izložba za posetioce je bila otvorena od 26. maja do 1. juna 2016. godine u Ustanovi kulture Parobrod.

 

Na izložbi su predstavljeni najbolji radovi studenata sa studijskih programa: Grafički dizajn, Dizajn interaktivnih medija i Modni dizajn, a posetioci i poštovaoci umetnosti bili su u prilici da uživaju u širokoj lepezi kvalitetnih i inovativnih kreacija. Od analognih tehnika predstavljene su slike, grafike i crteži, a takođe su izložene interaktivne instalacije, animacije, 3d modeli, video igre. Svi radovi predstavljaju studente i njihov rad, posvećenost i napredovanje tokom godina.

 

Šarolik izbor kreativnosti mladih ljudi, njihovih ideja, inspiracija, razmišljanja i želje, koje su “oživeli” radeći u najnaprednijim softverima i programima, bio je povod  da izložba bude zapažena od strane medija i izuzetno posećena čime su i mediji i poštovaoci umetnosti i ove godine, dali podrška talentu, trudu i pismenosti  mladih i perspektivnih dizajnera.

 

Godišnja izložba Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan bila je povod gostovanja profesorke dr Svetlane Smolčić Makuljević i studenata Fakulteta digitalnih u emisiji “Žikina šarenica” .

 

Profesorka i studenti u emisiji su govorili  o izložbi  “Dizajn sećanja”  čiji je koncept bio baziran  na fenomenu sećanja, kao izuzetno važnom fenomenu za vizuelnu kulturu i umetnost. Gledaoci su bili u prilici da čuju utiske o izložbi i pripremi izložbe direktno od studenata Fakulteta digitalnih umetnosti i od njih saznaju dosta  o načinu na koji su radili  na redizajniranju svoje prošlosti kroz sopstvene uspomene, oslanjajući se na baštinu istorije umetnosti.

  

Ukoliko niste bili u mogućnosti da posetite izložbu ili gledate emisiju, prilog možete pogledati u nastavku