Profesorka Ana Bovan o energetici i klimatskim promenama na Nedelji energije 2018.

22.05.2018.

Centralno evropski forum za razvoj (CEDEF) uz podršku Ministarstva rudarstva i energetike, Ministarstva zaštite životne sredine, Agencije za energetiku, Agencije za zaštitu životne sredine i svetske organizacije Energetski gradovi (Energy Cities) organizuje drugu Nedelju energije, od 21. do 25. maja 2018. godine u okviru – Nedelje održive energije EU (Sustainable Energy Week, EUSEW), koju svake godine organizuje Evropska komisija.

Ove godine je fokus na zelenoj i čistoj energiji čiju veću primenu na stručnim konferencijama, ekspertskim skupovima i radionicama koje imaju za cilj da uključe i okupe sve aktere, kao i širu javnost – u afirmaciji i implementaciji zelene i čiste energije.

Pored mnogobrojnih govornika tokom regulatorne konferencije Nedelje energije, o ovoj temi će govoriti i profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, dr Ana Bovan koja je i predsednik CEDEF-a.

Teme regulatorne konferencije su:

· Strategija energetike i klimatskih promena Srbije i EU – ciljevi i dostignuća

· Regulatorni okvir : Energetska zajednica i Pariski sporazum

· Implementacija mera u energetici i zaštiti životne sredine, primeri dobre prakse: javna preduzeća, kompanije i civilni sektor

· Uloga međunarodnih finansijskih institucija – investicije u energetici i EE