Profesor Modnog dizajna Aleksandar Protić sa kolekcijom za jesen/zimu na Lisabon FW-u

14.03.2018.

Aleksandar Protić, profesor Modnog dizajna na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, održao je još jednu reviju za pamćenje u okviru Moda Lisboa N.50 Lisabon Fashion Week.

Revija je bila i više nego zapažena, i kreacije profesora Protića su već našle svoje mesto na stranama prestižnih modnih magazina poput Vogue-a. Kako kaže za inspiraciju kolekcije jesen/zima 2018/19 je poslužila ličnost i delo glumice Theda Bara-The Vamp, koja je bila jedna od prvih sinonima za lepotu tog vremena i femme-fatale Holivuda i nemih filmova, kao i neki od njenih čuvenih citata – „During the rest of my career, I am going to continue doing vampires as long as people sin. For I believe that humanity needs the moral lesson and it needs it in repeatedly larger doses”.

Čestitamo profesoru Protiću na fantastičnoj kolekciji, a u nastavku možete pogledati fotografije i video sa revije.

Aleksandar Protić // FW 2018/19 // ModaLisboaFashionWeek