Profesor Fakulteta informacionih tehnologija, doc dr Igor Franc u Privrednoj komori Beograda na temu “Podizanje nivoa svesti o informacionoj bezbednosti”

29.06.2016.

Doc dr Igor Franc, profesor Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, bio je predavač na seminaru „Podizanje nivoa svesti o informacionoj bezbednosti“ koji je održan u Privrednoj komori Beograda u utorak, 28. juna  2016. godine  u cilju upoznavanja šire stručne javnosti o novinama u oblasti informacione bezbednosti.

Seminar je bio prilika za unapređenje znanja i upoznavanje sa mogućnostima i novinama iz oblasti informacione bezbednosti svih onih koji u svom poslu, na bilo koji način koriste računar, od šalterskih radnika, kancelarijskog osoblja, do menadžera i vlasnika malih i srednjih kompanija.

Doc dr Igor Franc predaje na osnovnim i master studijama sa fokusom na bezbednost informacionih sistema i digitalnu forenziku. Objavio je preko 20 naučnih radova primarno u oblasti IT bezbednosti i digitalne forenzike, osnivač je firme Secit Security i jedan od osnivača E-Sigurnost čije je glavni cilj podizanje nivoa informacione bezbednosti u RS.