Prof. dr Ana Bovan na skupu OECD u Parizu

10.11.2016.

Dekan Fakulteta za Menadžment Univerziteta Metropolitan dr Ana Bovan učestvovala je na međunarodnom skupu koji je za temu imao Zelenog rast i urbane izazove održanom u Parizu. Govoreći na ovom značajnom događaju u organizaciji Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD) profesorka Bovan je uputila poziv učesnicima da rezultate istraživanja predstav i na konferenciji ICSD koju će Univerzitet Metropolitan organizovati u maju sledeće godine u Beogradu.

Teme foruma OECD-a u Parizu povezane su sa temama konferencije koji naš fakultet održava i preklapaju se sa oblašću održivog razvoja i produktivnosti. Zelene politike urbanih celina predstavljaju jedini realističan i primenjiv odgovor gradova i lokalnih sredina na globalne izazove klimatskih promena. Zelene politike sve više uključuju aspekt produktivnosti i efikasnosti tako da mozemo očekivati da se rezultati sa Pariske konferencije na kvalitetan način nadovežu na temu konferencije našeg fakulteta.