Prof. dr Ana Bovan, dekanka Fakulteta za menadžment na konferenciji Međunarodne organizacije rada i nemačke fondacije Friedrich Ebert.

30.06.2016.

Međunarodna organizacija rada i fondacija Friedrich Ebert, uz podršku CEDEF-a organizovali su diskusiju na temu “Zelena ekonomija i tržište radne snage”.

Prof. dr Ana Bovan, dekanka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan svojim izlaganjem na diskusiji skrenula je pažnju na važnost dobre pripreme mladih za “zelene poslove”. Profesorka Bovan je govorila o prepoznatljivosti principa održivog razvoja u materiji koja se na fakultetima predaje, kakve su šanse koje studenti imaju u zelenoj ekonomiji i da li zaista težimo održivom razvoju?

Profesorka Bovan istakla je da je za ovu temu ključan rad na podizanju svesti kod kreatora ekonomskih i socijalnih politika radi hitne primene mera u vezi sa klimatskim promenama, kao i potrebu za “brendiranjem” zelenih poslova kao poželjnih poslova budućnosti. Učesnici diskusije naveli su da bi se jačanjem i razvijanjem zelene ekonomije smanjio i broj nezaposlenih u Srbiji i izrazili nadu da će ova tema biti sve aktuelnija i kod naših studenata, jer se upravo tu nalazi budućnost.