Pregovaranje kao umetnost komunikacije

21.12.2016.

Pregovaranje nije jednosmeran proces i ono može da se nauči i uvežba. Pažljiva procena situacije i poznavanje tehnika pregovaranja prvi su korak ka tome da od drugih dobijete ono što želite, bilo da pregovarate o uslovma na poslu ili želite da neko uradi ono što na prvi pogled deluje neostvarivo. Ovo su samo neke od poruka koje su studenti mogli da čuju na predavanju o strateškoj i praktičnoj funkciji poslovnih veština pregovaranja i primeni sistematičnog pristupa u pregovorima, kojim je  zaokružen ciklus edukativnih radionica u organizaciji Univerziteta Metropolitan i studentske organizacije AIESEC.

Predavanje i radionicu „Kako voditi uspešne pregovore za posao“ vodila je prof. dr Ana Bovan, dekan Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan. Kao jedan od naših najvećih stručnjaka u oblasti strateških komunikacija, pregovaranja i lobiranja, profesorka Bovan je na velikom broju primera studentima približila situacije u kojima je moguće primeniti neke od najuspešnijih svetskih tehnika pregovaranja, poput Harvardskog modela, win-win strategije ili 4D pregovaranja.

U nastavku možete videti i fotografije sa radionice, a kompletan snimak dostupan je na Facebook stranici Fakulteta za menadžment.