Predsednik svetske studentske organizacije AIESEC na Univerzitetu  Metropolitan

Predsednik svetske studentske organizacije AIESEC na Univerzitetu Metropolitan

10.11.2014.

Predsednik AIESEC-a na globalnom nivou, Vinicius Tsugue, ove nedelje će posetiti Beograd i biće gost kancelarija AIESEC-a u Srbiji. Za vreme svog boravka, on će učestvovati u nizu aktivnosti organizovanim od strane AIESEC-a, kao i vladinih i nevladinih organizacija, sa ciljem poboljšanja učešća mladih iz Srbije u društvenom aktivizmu, razvijanju liderstva i rešavanju gorućih društvenih problema.

Tokom posete, Vinicius Tsugue će se sastati sa predstavnicima Ministarstva omladine i sporta kako bi prodiskutovali uticaj programa i projekata AIESEC-a u Srbiji na mlade, kao i mogućnosti za poboljšanja. Takođe, on će svečano otvoriti Konferenciju Novih Lidera, najveći projekat AIESEC-a Srbije, koja će se 13. i 14. novembra po deveti put održati u Narodnoj banci Srbije.

Sa ciljem upoznavanja lidera najveće svetske studentske organizacije sa svim članovima AIESEC-a Srbije, na Univerzitetu Metropolitan biće održan zajednički sastanak 12. novembra sa početkom u 19h na adresi Tadeuša Košćuška 63. Jedan od ciljeva ove posete jeste upravo razmena ideja i razmišljanja, diskusija ideja i načina njihovog sprovođenja u delo.

AIESEC je globalna mreža studenata koja razvija liderski potencijal mladih i pozitivno utiče na društvo. Prisustvom u preko 120 zemalja, AIESEC predstavlja najveću organizaciju vođenu od strane studenata. Svojim programima internacionalnih praksi i organizacijom edukativnih i društveno odgovornih projekata, AIESEC pruža mladima jedinstvenu mogućnost za lični i profesionalni razvoj.