Poseta studenata Univerziteta Metropolitan kompaniji AWT International, Beograd u organizaciji doc. dr Viktora Raduna

24.06.2015.

Dana 09. juna 2015. godine profesor Metropolitan univerziteta, doc. dr Viktor Radun, organizovao je radnu posetu naših studenata, koji slušaju predmet Preduzetništvo, kompaniji AWT International.

AWT International je jedna od vodećih kompanija u Srbiji i regionu Zapadnog Balkana koja se bavi distribucijom roba široke potrošnje iz oblasti prehrane, lične higijene i kućne hemije. Firma je distributer mnogih velikih brendova, među kojima se izdvajaju: Philips, Zewa, Kotanyi, Kolynos, Colgate-Palmolive, Libresse, Heinz, Barilla, Pop i dr. Kompanija ima oko 235 zaposlenih i svrstava se u srednja preduzeća. Efikasnost i efektivnost, primena moderne tehnologije, fokusiranost na kupca, sistematičnost, visoka organizovanost, interaktivnost i posvećenost poslu predstavljaju najveće adute ove firme. AWT beleži izvanredne rezultate u radu, veliki rast i razvoj na tržištu roba široke potrošnje Srbije i visoku profitabilnost.

Studenti su najpre bili uvedeni u kancelariju generalnog direktora, Nebojše Markovića, koji im je održao veoma efektivnu i poučnu prezentaciju kompanije i njenog poslovanja. U toku samog predavanja, studenti su mogli da postavljaju direktoru razna pitanja iz oblasti poslovanja firme i okruženja. Posle tog iscrpnog prikaza firme, g-din Marković je studente odveo u obilazak odeljenja za marketing i prodaju i finansije. Studenti su imali priliku da vide i ogroman magacin firme, koji zahvata 10.000 m2, u kojem je na rafovima visokim preko 10 metara uredno naslagana roba.

Doc. dr Viktor Radun je razgovarao sa gen. direktorom Markovićem i o mogućnosti buduće saradnje sa našim Univerzitetom, koja bi se sastojala u domenu organizovanja studentske prakse i drugih vidova saradnje.