Počela je sedma BISEC konferencija o bezbednosti informacija

17.06.2015.

Konferencija o bezbednosti informacija – BISEC je naučni skup nacionalnog karaktera, koji se počevši od 2009. održava svake godine u organizaciji Metropolitan univerziteta i Matematičkog instituta SANU.

Ovogodišnja konferencija počela je danas, 17. juna sa početkom u 09:30h. Velikom broju prisutnih, na samom početku obratio se rektor Univerziteta Metropolitan, prof. dr Dragan Domazet, dok je konferencija zvanično otvorena pozdravnom rečju Save Savića, pomoćnika Ministra u Sektoru za telekomunikacije, u okviru Ministarstva za trgovinu, turizam i telekomunikacije, Vlade Republike Srbije.

BISEC konferencija svake godine ima različitu temu, a ovogodišnja je bezbednost društvenih mreža. Gospodin Sava Savić, pomoćnik Ministra u Sektoru za telekomunikacije, tokom pozdravne reči govorio je i nešto više o samoj temi BISEC-a 2015, odnosno o zastupljenosti i učestalosti društvenih mreža kod čitave populacije današnjice, a naročito kod mladih.

Glavni govornici konferencije su:
prof. dr Dragan Domazet, Rektor Univerziteta Metropolitan u Beogradu
g. Branislav Vujović, osnivač i predsednik kompanije New Frontier Group
g. Daniel Safar, regionalni menadžer kompanije Check Point Software Technologies