Pobednici Met Mobile Challenge takmičenja u Nišu – tim JDA

14.03.2018.

Na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, održano je fginale takmičenja Met Mobile Challenge za 2018. godinu, na kome je učestvovalo 10 timova iz Niša i okolnih gradova.

Takmičari MMCa su bili učenici srednje Elektortehničke i Tehničke škole, kao iz Niške Gimnazije. Pobedu i prva tri mesta su osvojili timovi iz Niša, Leskovca i Kladova. Pre samog takmičenja i prezentacije ideja, takmičari su imali predavanje „Kako prodati ideju“ koje je održao Vladislav Živadinović, predavač iz Mena Group-a, konsultantske agencije iz Niša. Stručni žiri su činili: profesorka dr Svetlana Cvetanović, direktor Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu Goran Stamenović i asistentkinja Milica Mladenović.

I mesto i vrednu nagradu od 1.000€ za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija, osvojio je tim JDA iz Gimnazije Svetozar Marković koji su činili: Andrej Kitanović, Jovan Todorović i Darko Jotov.

II mesto i vaučer od 500€ za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija, osvojio je tim iz Leskovačke Gimnazije pod nazivom Reverse interactive: Goran Petković, Mateja Stanojević i Dušan Todorović.

III mesto i vaučer od 250€ za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija, osvojio je tim pod nazivom Đerdap iz Kladova, srednje škole „Sveti Sava“: Vlada Mihajlović, Nikola Grujić i Dušan Bondokić.

Svim takmičarima čestitamo na učešću, a pobednicima želimo da svoju mobilnu aplikaciju što pre pokažu i široj javnosti.