Pobednici Met Biz Challenge takmičenja – tim Inside Me

3.04.2018.

Na Univerzitetu Metropolitan u Nišu održano takmičenje Met Biz Challenge za 2018. godinu, gde su učestvovali srednjoškolci iz Niša i okolnih gradova: iz Vranja – Ekonomska škola, iz Leskovca – Ekonomsko-trgovinska škola, Trgovinsko-turistička škola, kao i gimnazija „Svetozar Marković“ iz Niša. Takmičenje je prošlo u inovativnim biznis idejama, koje su srednjoškolci predstavili stručnom žiriju.

Pobednički tim Inside Me iz Leskovca činili su učenici četvrte godine Trgovinsko-ugostiteljske škole: Sanja Cakić, Emilija Dunčić i Kristina Anđelković. Njihova poslovna ideja je nosila ime „Inside Me Card“ i zasnivala se na promotivnom materijalu, koji se primenjuje na Aerodromu „Konstantin Veliki“ u Nišu i pruža korisnicima dodatne popuste na kartu za let i određene usluge na odabranom letu po što povoljnijim cenama. Oni su osvojili vrednu nagradu od 1.000€ za prvu godinu studija na Fakultetu za menadžment Univerziteta Metropolitan.

Drugo mesto i nagradu od 500€ za prvu godinu studija na Fakultetu za menadžment, osvojili su učenici četvrte godine iz Niške gimnazije „Svetozar Marković“, sa timom Naturalna Selekcija, koji su činili: Petrar Perić, Stevan Milenković i David Protić.

Treće mesto osvojio je tim Winks i učenici četvrte godine Ekonomske škole iz Vranja: Emilija Anđelković, Neda Trajković, Mina Ilić, Renata Marković i Emilija Rašić. Tim Winks je dobio nagradu od 250€ za prvu godinu studija na Fakultetu za menadžment.

Takmičari su imali i radionicu „Kako prodati ideju“ koju je održala Milica Mladenović, asistent na Fakultetu za menadžment Univerziteta Metropolitan u Nišu. Stručni žiri su činili: profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti Tiana Mitić, direktor Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu Goran Stamenović i Ivana Petrović, marketing menadžer UM-a u Nišu.

Hvala svim učesnicima što su bili deo još jednog takmičenja koje organizuje Univerzitet Metropolitan i što su pokazali zavidan nivo spremnosti za rešavanje poslovnih izazova.

U nastavku možete pogledati atmosferu sa Met Biz Challenge takmičenja: