OTVORENE PRIJAVE ZA „MET MOBILE CHALLENGE“

23.01.2017.

Kako bi najtalentovanijim učenicima i budućim studentima olakšao finansiranje i približio jedinstveni koncept studija Univerzitet Metropolitan i ove godine organizuje takmičenja za učenike 3. i 4. razreda srednjih škola. Nakon uspešno realizovanog takmičenja za dizajnere, na redu je novo zanimljivo takmičenje iz oblasti informacionih tehnologija „Met Mobile Challenge“, u kome pobednički tim može da osvoji vaučer od 1.000 evra za troškove školarine na Fakultetu informacionih tehnologija.

Prijave su zvanično otvorene, a svi zainteresovani mogu da posete internet sajt Univerziteta Metropolitan www.metropolitan.ac.rs ili zvaničnu Facebook stranicu www.facebook.com/UniverzitetMetropolitan i prijave se za učešće. Takmičenje će biti organizovano u Beogradu i Nišu i obuhvatiće tri faze, a prvi dan takmičenja biće održan 18. februara u Beogradu i 25. februara u Nišu.

Takmičari imaju zadatak da kreiraju ideju za mobilnu aplikaciju i prezentuju je komisiji koja će izabrati pobednički tim. Na takmičenje mogu da se prijave učenici 3. i 4. razreda srednjih škola na teritoriji Republike Srbije. Pored novčane nagrade za pobednički tim,  članovi drugoplasiranog tima dobijaju popust od 20%, a trećeplasiranog tima 10% na školarine za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija. Specijalnu nagradu pripremio je i partner takmičenja kompanija Microsoft Srbija.

Prijave otvorene do 06. februara