Otvaranje izložbe Experimental Design

13.03.2015.

Izložba master radova studenata Dizajna novih medija

Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, organizuje izložbu pod nazivom „Experimental Design“ koja će biti predstavljena u UK Parobrod. Izložba se svečano otvara 21. marta, sa početkom u 20h i trajaće do 31. marta, a tema izložbe su novi i interaktivni mediji.

Tokom trajanja izložbe predstaviće se sedam interaktivnih instalacija – master projekata studenta Dizajna novih medija Fakulteta digitalnih umetnosti, kao i prikazi drugih projekata.

Na otvaranju, najaviće se još dve izložbe koje organizuje Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan. Izložbe koje predstoje su: Godišnja izložba radova studenata Fakulteta digitalnih umetnosti u Muzeju primenjenih umetnosti i izložba radova u Galeriji RTS-a.

Poslednjeg dana izložbe „Experimental Design“, tačnije 31. marta, održaće se tribina o novim i interaktivnim medijima i njihovom razvoju, koju će voditi dekan Fakulteta digitalnih umetnosti vanredni prof. dr Nenad Perić, direktor master i doktorskih studija vanredni prof. mr Mitar Marinović, kao i docent dr Katarina Kaplarski, predvač na master i doktorskim studijama Dizajna novih medija FDU-a, zajedno sa svršenim master studentima – master dizajnerima.

Pozivamo sve da dođu u UK Parobrod u periodu od 21.03. – 31.03. i pogledaju umetničke radove naših studenata master studija Dizajna novih medija.