Održano takmičenje Metropolitan talenti 2015

18.05.2015.

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo o tome da je  Univerzitet Metropolitan uspešno realizovao takmičenje za učenike III i IV godina srednjih škola koji su svojim talentom i kreativnim idejama uspeli da fasciniraju komisiju i osvoje vredne nagrade.

Članovi komisije iz ukupno pet takmičarskih oblasti odabrali su pobednike takmičenja Metropolitan talenti čije se svečano finale održalo u subotu, 16. maja 2015. godine sa početkom u 10h na adresi Tadeuša Košćuška 63, Stari grad, 11000 Beograd. Na otvaranju takmičenja, prisutnima se obratio dekan Fakulteta za menadžment docent dr Vojko Saksida, koji je rekao nešto više o Univerzitetu Metropolitan. Takođe, obratio se i direktor kompanije Balkan Fun, Nemanja Stojanović, koji je zvanično saopštio na koje putovanje odlaze pobednici takmičenja.

Predstavljamo vam pobednike takmičenja po oblastima:

• Informacione tehnologijeNikola Vuković, učenik IV godine Tehničke škole iz Smedereva

• Menadžment Andrija Bakoč, učenik IV godine ekonomske škole „Nada Dimić“ iz Beograda

• Grafički dizajn Miloš Prokić, učenik IV godine „Srednje škole za tekstil i dizajn“ iz Leskovca

• Dizajn interaktivnih medija Janko Lazarević, učenik IV godine Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“ iz Niša

• Modni dizajnKatarina Krajnović, učenica IV godine „Škole za dizajn“ iz Beograd

Pobednici su osvojili glavnu nagradu – stipendiju u vrednosti od 100% za četvorogodišnje osnovne akademske studije na Univerzitetu Metropolitan, kao i vrednu nagradu partenra takmičenja kompanije Balkan Fun – putovanje u Krakov.

Komisija koja je ocenjivala sve radove i koja je donosila odluke o pobednicima, bila je sačinjena od po tri člana iz svake takmičarske oblasti:

Informacione tehnologije:

• Dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metopolitan, prof. docent dr Miroslava Raspopović – predsednik komisije

• Student IV godine Informacionih tehnologija – Jelena Marina Bradarić

• Prošlogodišnji pobednik takmičenja „Metropolitan talenti“ – Mina Dea Avramović

Menadžment:

• Dekan Fakulteta za menadžment, docent dr Vojko Saksida – predsednik komisije

• Docent dr Viktor Radun

• Asistent Karolina Perčić

Grafički dizajn:

• Vanredni prof. Neda Todorović – predsednik komisije

• Vanredni prof. Vesna Pavlović

• Docent Ana Miletić

Dizajn interaktivnih medija:

• Prof. docent Branko Katanović – predsednik komisije

• Prof. docent Rastko Kukić

• Prof. docent Aleksandar Čelar

Modni dizajn:

• Koordinator smera Modni dizajn, docent Ana Vasiljević Čelar – predsednik komisije

• Docent Milena Čvorović

• Predavač Marina Kostić

Na proglašenju pobednika imali smo malo iznenađenje za sve ostale takmičare koji nisu osvojili glavnu nagradu. Tačnije, njima smo dodelili vaučere sa popustom od 20% za I godinu studija na našem Univerzitetu. Ovim želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.