Održano takmičenje Met mobile challenge 2015 – Beograd

9.03.2015.

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo o tome da je Univerzitet Metropolitan uspešno realizovao takmičenje za učenike srednjih škola koji su pokazali svoja najkreativnija idejna rešenja iz oblasti informacionih tehnologija.

Univerzitet Metropolitan i Microsoft Srbija odabrali su pobednike takmičenja MET MOBILE CHALLENGE čije se finale održalo 07. marta 2015. godine sa početkom u 09h na adresi Tadeuša Košćuška 63, Stari grad, 11000 Beograd.
Pobednici takmičenja su učenici škole: Gimnazija „Sveti Sava“ iz Beograda (Lazar Jovanović, Vuk Davidović, Nikola Vojnović, Irina Veselinović), s aplikacijom pod nazivom Defanious (aplikacija vezana za gluvoneme osobe, komunikacija sa drugim osobama uz pomoć glasovnih poruka). Svaki član pobedničkog tima za osvojeno I mesto dobio je nagradu Univerziteta Metropolitan, vaučer od 1000€ za četvorogodišnje osnovne akademske studije, kao i vrednu nagradu partenra takmičenja kompanije Microsoft Srbija – mobilni telefon marke Nokia.
Drugo mesto zauzeli su učenici takođe iz Gimnazije „Sveti Sava“ iz Beograda (Ivan Pantović, Aleksandar Milićević, Sava Kragulj, Aleksandar Tenđer), s aplikacijom pod nazivom My Stady (skladištenje materijala, beleški sa predavanja).

Treće mesto na takmičenju zauzeli su učenici iz Tehničke škole „Mileta Nikolić“ iz Aranđelovca (Nenad Gavrilović, Nemanja Todorović, Nikola Vuković i Andrija Tosaković), s aplikacijom pod nazivom Sleep guru (preračunava rem faze i na taj način se pojedinac budi pred kraj jedne etape rem faze).

Komisija koja je ocenjivala sve radove i koja je donosila odluke o pobednicima, bila je sačinjena od četiri člana i to su bili:

• Predsednik komisije – dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metopolitan, prof. docent dr Miroslava Raspopović
  • Dr Slobodan Jovanović – redovni profesor Fakulteta informacionih tehnologija
  • Siniša Perović – predstavnik kompanije Microsoft Srbija
  • Srđan Božović – predstavnik kompanije Microsoft Srbija

Za osveženje tokom takmičenja pobrinuo se generalni sponzor Guarana podelivši svoj proizvod:

Ovim želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.