Održano takmičenje iz dizajna „Zagrizi“

25.01.2016.

Univerzitet Metropolitan i Sistem:i Solution Expert  su protekle subote, 23. januara, uspešno realizovali takmičenje za učenike srednjih škola, iz oblasti dizajna – „Zagrizi“.

Pobednice takmičenja bile su učenice IV godine Škole za dizajn iz Beograda: Vera Milošević, Emilija Stojkov, Jovana Matić i Milica Milutinović. One su idejnim rešenjem na temu takmičenja Zagrizi za budućnost, uz nadzor mentora Miloslava Ilića, osvojile prvo mesto i nagradu Univerziteta Metropolitan, vaučer od 1000€ za upis na prvu godinu četvorogodišnjih osnovnih akademskih studija Fakulteta digitalnih umetnosti, kao i nagradu partnera takmičenja kompanije Sistem:i Apple Solution Expert – iPod shuffle za svakog od članova tima.

Drugo mesto i 20% popusta za upis na prvu godinu Fakulteta digitalnih umetnosti, osvojili su učenici Tehničke škole iz Smedereva: Milan Radić, Stefan Mitrović, Marko Šljivić i Lazar Savić. Pored nagrade Univerziteta Metropolitan, oni su osvojili i kupone za popust na svu opremu kompanije Sistem:i Apple Solution Expert kao i vaučer za restoran i:Bar.

Učenici Elektrotehničke škole Nikola Tesla i Škole za dizajn iz Beograda: Sava Milutonović, Marko Savićević, David Milošević i Aleksandar Jovanović osvojli su treće mesto i 10% popusta za upis na prvu godinu Fakulteta digitalnih umetnosti, kao i vaučere za Sistem:i Apple Solution Expert  i restoran i:Bar.

Komisija koja je pregledala radove svih devet timova i donela odluku o pobednicima, bila je sačinjena od tri člana: Predstavnik kompanije Sistem:i Apple Solution Expert – Marko Radulović, profesor Fakulteta digitalnih umetnosti i direktor dizjan studija Univerziteta Metropolitan – Aleksandar Čelar i profesor studijskog programa Dizajna interaktivnih medija, docent Milan Ličina.

Ovim putem želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.