Održano gostujuće predavanje Jelene Gajšek

19.05.2016.

U sredu 18. maja 2016. godine u 13h održano je gostujuće predavanje na temu – Javni nastup u organizaciji Fakulteta digitalnih umetnosti. Sa tajnama javnog nastupa prisutne je upoznala Jelena Gajšek, autor i voditelj emisije “Stil” koja se godinama emituje na RTV Studio B.

Studenti su bili u prilici da u okviru predavanja saznaju i nauče dosta o temama kao što su oslobađanje od straha prilikom javnog nastupa, kako da se predstave u najboljem svetlu, kako da u najkraće vreme saopšte najvažnije činjenice. Posebno interesovanje izazvao je segment predavanja koji se bavio najuticajnijim medijima – televizijom i internetom, kao i korišćenjem ovih medija u promotivne svrhe budućih dizajnera.

Jelena Gajšek im je takođe govorila o osnovnim postulatima funkcionalne pismenosti. Predavanje bilo je interaktivno, a studenti su imali priliku da kroz različite praktične vežbe savladaju osnove uspešnog javnog nastupa.

U nastavku pogledajte kako je bilo na predavanju: