ODRŽANO FINALE TAKMIČENJA MET MOBILE CHALLENGE U BEOGRADU

4.03.2017.

Univerzitet Metropolitan uz podršku kompanije Microsoft danas je uspešno realizovao finale takmičenja za učenike srednjih škola iz oblasti informacionih tehnologija – „Met Mobile Challenge“.

Pobednici ovogodišnjeg takimičenja su učenici Elektrotehničke škole “Nikola Tesla”, Milutin Milićević, Kosta Matijević, Divna Mićić i Milica Golubović. Oni su osvojili prvo mesto i nagradu Univerziteta Metropolitan; vaučer od 1000€ za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija kao i tablete marke Lenovo. Takođe, pobednici su dobili vaučere od Escape game-a za odlazak na team building.

Drugo mesto i 20% popusta za upis na prvu godinu FIT-a,  osvojili su takođe učenici Elektrotehničke škole “Nikola Tesla”, Nikola Krstić, Luka Tomanović i Stevan Popović.

Treće mesto i 10% popusta za upis na prvu godinu FIT-a, osvojili su učenici VI Beogradske gimnazije, Luka Rešetar, Kristina Ilić, Andreja Rajković i Pavle Aleksić.

Stručni žiri koji je ocenjivao radove i donosio odluke o pobednicima bio je sačinjen od četiri člana: predstavnik kompanije Microsoft –Dejan Pervulov, predstavnik kompanije SEAVUS – Mateja Opačić, dekanka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metopolitan – docent dr Katarina Kaplarski i profesor Fakulteta informacionih tehnologija – docent dr Igor Franc.

I ovo takmičenje proteklo je u prijatnoj atmosferi koju su svojim proizvodima upotpunili sponzori takmičenja kompanije Knjaz Miloš, Marbo Product, kao i Soko Štark.

Univerzitet Metropolitan čestita pobedničkom timu na nagradi i zahvaljuje svim učesnicima na originalnim i kreativnim idejama i vremenu koje su izdvojili za takmičenje.

U produžetku možete pogledati kakva je atmosfera vladala na takmičenju: