Održane radionice iz oblasti IT-a, Menadžmenta i Dizajna za učesnike međunarodnog takmičenja Dabar

1.06.2016.

U ponedeljak, 30. maja, gosti Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu bili su učenici i profesori iz Kruševca,  koji su postigli  zapažene rezultate na međunarodnom takmičenju iz računarske i informatičke pismenosti za učenike osnovnih i srednjih škola „Dabar“, koje Univerzitet Metropolitan podržava već drugu godinu za redom.

Učenici i profesori Politehničke škole, Gimnazije, Medicinske, Građevinske i Hemijsko tehnološke škole bili su u subotu u prilici da učestvuju u različitim  radionicama organizovanim samo za njih: Osnove Java programiranja, HTML, Fotografija, Kreiranje vizuelnog identiteta, Gerila marketing i Postupak osnivanja i registracija preduzeća.

Nakon radionica Milivoje Jovanović iz lokalne nevladine organizacije Eneca, održao je predavanje o preduzetništvu sa ciljem da motiviše učenike za pokretanje sopstvenog biznisa.

Posle radnog dela dana, gosti iz Kruševca uživali su u obilasku  Niša i gradskih znamenitosti i obilazak prostora za kreativno delovanje “Deli prostor” koji okuplja kreativne ljude sa ciljem da u njemu rade i dele svoje ideje, znanja, iskustva i povezuju svoje veštine u zajedničke poslovne poduhvate.

Učenicima i profesorima iz Kruševca upriličili smo dan posvećen samo njima i bogat raznim aktivnostima, a kakva je bila atmosfera pogledajte u nastavku.