Održana savetodavna poseta Trans2Work / Erasmus+ projekta na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

18.05.2017.

Ponedeljak 15. maj 2017. godine, bio je rezervisan za savetodavnu posetu predstavnika nacionalne Tempus / Erasmus+ kancelarije u okviru Erasmus+ projekta Trans2Work, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu.

Projektni konzorcijum se sastoji od 23 partnera iz EU, Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Svrha projekta je da olakša i unapredi proces prelaska studenata sa hendikepom sa visokoškolskih ustanova na posao u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.

Pored predstavnika sa Univerziteta Metropolitan, bili su prisutni i predstavnici partneri na projektu – Univerzitet u Novom Sadu, Univerzitet u Kragujevcu, Udruženje Studenata sa hendikepom, Nacionalna služba za zapošljavanje i predstavnici iz privrede.