Održana savetodavna poseta PT&SCHE Erasmus+ projekta na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

25.07.2017.

Sreda 12. jul 2017. godine, bila je rezervisana za savetodavnu posetu predstavnika nacionalne Tempus/ Erasmus+ kancelarije u okviru Erasmus+ projekta „Introduction of part-time and short cycle studies in Serbia” PT&SCHE, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu.

Projektni konzorcijum se sastoji od 15 partnera iz EU – Holandije, Estonije, Mađarske, Slovenije, Velike Britanije i Srbije. Svrha projekta je definisanje pravnih okvira koji podržavaju kratke programe (short cycle)  studiranja i programe produženog (part-time) studiranja.

Pored predstavnika sa Univerziteta Metropolitan, bili su prisutni i predstavnici partneri na projektu – Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Kragujevcu, Visoke škole elektrotehnike i računarstva kao i predstavnici Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.