Održana Radionica iz “Dizajna pakovanja i ilustracije” na Univerzitetu Metropolitan

10.05.2016.

Radionica iz “Dizajna pakovanja” održana je u petak, 6. maja 2016.  u prostorijama Univerziteta Metropolitan.

Učesnici su bili u prilici da upoznaju tehnike dizajna pakovanja, na jedan zanimljiv i kreativan način, izradom papirne igračke.

Kreativni proces u izradi papirne igračke od učesnika je zahtevao osmišljavanje i kreiranje lika ili karaktera na dvodimenzionalnoj površini koja će preći u trodimenzionalnu formu – finalno rešenje papirne igračke.

Izrada je obuhvatala savladavanje osnovnih tehnika: bigovanje, sečenje, savijanje, lepljenje, sklapanje i kreiranje trodimenzionalne forme od dvodimenzionalnog materijala  papira sa ciljem razvijanja zanatskih veština.

Radionica je trajala četiri sata, a kroz svet dizajna pakovanja učesnike su vodili profesori Fakulteta digitalnih umetnosti, Ana Kecman Miletić i Boris Kuzmanović.

Koliko su kreativnosti pokazali učesnici radionice iz “Dizajna pakovanja” pogledajte u nastavku.