Održana prva Međunarodna naučno-stručna konferencija „Regionalni razvoj i prekogranična saradnja“

6.12.2017.

U Pirotu je održana Međunarodna naučno-stručna konferencija na temu „Regionalni razvoj i prekogranična saradnja“ u svečanoj sali Skupštine Grada Pirota. Konferenciju su organizovali Grad Pirot, Ugovorna okružna privredna komora Pirot, Univerzitet Metropolitan i Fakultet za menadžment Zaječar.

Osnovni cilj Konferencije je da promoviše naučne radove zasnovane na aktuelnom stanju regionalnog razvoja u Srbiji sa akcentom na prekograničnu saradnju sa susednim državama, kao i promocija i podrška novoj industrijalizaciji sa posebnim osvrtom na region i Pirotski okrug. Konferencija je okupila učesnike iz deset zemalja, među kojima su Grčka, Bugarska, Rumunija, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Slovenija, Srbija, Poljska, Kina i Libija. Naučne radove prijavilo je blizu 90 autora, sa uglednih naučnih institucija. Profesor Goran Stamenović sa Univerziteta Metropolitan iz Niša, takođe je imao izlaganje na temu – PRIMENA SAVREMENIH INFORMACIONIH TEHNOLOGIJA U CILJU PROMOCIJE TURIZMA.

Na Konferenciji je zaključeno da je osnova razvoja srpske privrede i ekonomije upravo uravnotežen regionalni razvoj, ali i prekogranična saradnja. Izlaganja izneta na Međunarodno naučno-stručnoj konferenciji će biti temelj za dalje programe i projekte koji će doprineti razvoju čitavog regiona. Univerzitet Metropolitan će nastaviti sa podrškom ovakvih događaja, koji su od velikog značaja za celu Srbiju.