Održana konferencija „DUALNO OBRAZOVANJE U VISOKOM OBRAZOVANJU“

18.06.2018.

Konferencija na temu „DUALNO OBRAZOVANJE U VISOKOM OBRAZOVANJU“, održana na Univerzitetu Metropolitan u Nišu, uz prisustvo predstavnika obrazovnih institucija i direktora vodećih kompanija. Konzorcijum Erasmus+ projekta „Implementation of Dual Education in Higher Education of Serbia – DualEdu“ organizovao je konferenciju sa ciljem da se kompanije upoznaju sa prednostima, koje im različiti oblici dualnog obrazovanja u visokom obrazovanju nude.

Predstavnici Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, univerziteta u Srbiji i brojne kompanije iz različitih grana industrije su se odazvale pozivu i bile deo – DualEdu konferencije. Nakon prezentacija koje su održali: Prof. dr Radivoje Mitrović, dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Prof. dr Dragan Domazet, rektor i predsednik Univerziteta Metropolitan, Dipl.-Ing. Hagen Helge Hochrinner, FH JOANNEUM, Grac, Austrija, Dr.-Ing. Dejan Ilić, jedan od osnivača i CTO-a kompanije PowMio, Karlsruhe, Nemačka i Rade Nikolov, direktor kompanije Photon Optronics, prisutni su aktivno  učestvovali u diskusiji koju je vodio Goran Mladenović, direktor NiCAT klastera. Okrugli sto je posebno doprineo povezivanju univerziteta i industrije što je i srž dualnog obrazovanja, i na taj način pomogao članovima konzorcijuma da se upoznaju sa problemima poslodavaca i njihovim stavovima, radi bolje implementacije ovog trogodišnjeg projekta.

DualEdu (Implementation of Dual Education in Higher Education of Serbia) je Erasmus+ projekat, koji ima za cilj uvođenje dualnog obrazovanja u visokoškolski sistem Srbije. Konzorcijum projekta čine Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Nacionalni savet za visoko obrazovanje, Univerziteti u: Beogradu, Kragujevcu, Novom Sadu i Novom Pazaru, Univerzitet Metropolitan u Beogradu, Visoka škola elektrotehnike i računarstva – Beograd kao i Ni-Cat klaster iz Niša. Od stranih partnera učesnici projekta su: FH Joanneum Gesellschaft M.B.H, FORMASUP, Universitaty of Lleida, Spoleczna Akademia Nauk, PowMio.

Drago nam je što smo dobili ukazano poverenje od strane konzorcijuma Erasmus+ projekta i priliku da se jedna ovako bitna konferencija po naše društvo održi na Univerzitetu Metropolitan u Nišu.

*The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.