Održana humanitarna akcija „Borba za osmeh“ u organizaciji studenata Univerziteta Metropolitan u Nišu

28.12.2015.

U utorak, 22.12.2015. godine, studenti grafičkog dizajna Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu su organizovali humaniratnu akciju pod nazivom „Borba za osmeh“. Novac je prikupljen u saradnji sa Nacionalnim udruženjem roditelja dece obolele od raka (NURDOR), a za kupovinu kreveta za Dečiju hematoonkološku kliniku u Nišu. Aktivnostima poput crtanja porteta i karikatura, kaligrafskog ispisivanja imena, prodaje ručno pravljenog nakita, kalendara, bukmarkera, prazničnih čestitki i novogodišnjih ukrasa, učesnici akcije su, u galeriji Sinagoga, uspeli da prikupe 30.000,00 dinara, koliko je i potrebno za kupovinu jednog dečijeg kreveta.

Kako je rekao C. Kantu, „Dobročinstvo je jedino blago koje se povećava deljenjem“, a naša srca su bila puna onog trenutka kada smo, ovom akcijom, uspeli da damo svoj doprinos u borbi za osmeh naših mališana.