ODRŽAN MET MOBILE CHALLENGE U NIŠU

30.03.2016.

Poslovno-obrazovni centar Univerziteta Metropolitan u Nišu i kompanija Microsoft su protekle subote, 26. marta, uspešno realizovali takmičenje za učenike srednjih škola, iz oblasti informacionih tehnologija – „Met Mobile Challenge“.

Pobednici takmičenja bili su učenici Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“: Mario Damnjanović, Nikola Cvetković, Dušan Dimić i Nenad Đorđević. Oni su uz nadzor mentora Milice Jovanović i Borka Velinova kreirali aplikaciju pod nazivom „Tranquility“.

Svaki član pobedničkog tima za osvojeno prvo mesto dobio je nagradu Univerziteta Metropolitan, vaučer od 1000€ za četvorogodišnje osnovne akademske studije, kao i vrednu nagradu partenra takmičenja kompanije Microsoft Srbija – mobilni telefon marke Nokia.
Drugo mesto i 20% popusta za upis na prvu godinu FIT-a, osvojili su učenici Gimnazije „Svetozar Marković“ iz Niša: Daša Đorđević, Jelena Vladejić, Mihajlo Đokić i Aleksa Bošković.

Trećeplasirana ekipa, koja je osvojila 10% popusta za upis na prvu godinu FIT-a je takođe iz niških gimnazija: Luka Stanković, Nikola Mihajlović (Gimnazija „Bora Stanković“), Petar Vidanović i Pavle Vidanović (Prva niška gimnazija „Stevan Sremac“).

Takođe, Univerzitet Metropolitan je sve učesnike takmičenja oslobodio polaganja prijemnog ispita za Fakultet informacionih tehnologija.

Komisija koja je ocenjivala sve radove i donosila odluke o pobednicima, bila je sačinjena od četiri člana i to su bili: predstavnik kompanije Microsoft – Srđan Božović, predstavnik kompanije ING Software – Milan Stamenković, profesorka Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metopolitan – docent dr Svetlana Cvetanović i Aleksandar Slijepčević naš uspešan student.

Pored uglednih članova komisije i gostiju koji su prisustvovali, takmičarima se obratio i rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr Dragan Domazet.

Ovim putem želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.