Održan čas programiranja Hour of Code u organizaciji Univerziteta Metropolitan i kompanije Microsoft Srbija

14.12.2015.

U subotu 12. decembra na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održan je Open Lab Day kao deo projekta „Hour of Code“, koji je organizovao Univerzitet Metropolitan u saradnji sa kompanijom Microsoft Srbija. Ovo je još jedna u nizu uspešnih saradnji koje je naš Univerzitet ostvario sa kompanijom Microsoft Srbija.

Besplatnom času programiranja prisustvovalo je oko šezdeset učesnika. Prisutne su na početku pozdravili dekan Fakulteta informacionih tehnologija, prof. dr Miroslava Raspopović, kao i uvaženi predstavnici kompanije Microsoft Srbija, Srđan Božović i Siniša Perović (Technology evangelists).

U okviru Univerziteta Metropolitan u Nišu, protekle nedelje je takođe održan čas programiranja kojem je prisustvovalo 80 učesnika. Pored časa programiranja koji je održan na Univerzitetu, predstavnici Univerziteta Metropolitan obišli su četrnaest srednjih škola širom Srbije, kako bi održali „Hour of Code“ predavanja pred oko dve stotine prisutnih učesnika.

„Hour of Code“ je akcija koja se održava na globalnom nivou, a ima za cilj da podigne svest o programiranju i uopšte o ICT-u. Učešćem u ovoj akciji đaci iz škola širom Srbije učestvovali su u obaranju rekorda od 200 miliona učesnika ovog projekta širom sveta.