Novi master program na Univerzitetu Metropolitan – Menadžment u kreativnoj industriji

6.06.2014.

Tradicija rada Univerziteta Metropolitan ogleda se u praćenju promena potreba na tržištu rada. Svi studijski programi postoje u cilju da se obuče pojedinci i obrazuju u profesionalce. Sam koncept studiranja na Univerzitetu prati podsticanje studenata da se aktiviraju tokom studija, steknu iskustvo uz usavršavanje veština, ostvare uspehe i obuče da samostalno izvršavaju zadatke u realnom poslovnom okruženju.

Novi master program, kreiran za studente koji su završili osnovne akademske studije iz oblasti dizajna, pod nazivom Menadžment u kreativnoj industriji pružaće studentima znanje koje proširuje njihovo trenutno, dajući akcenat na usavršavanje organizacionih veština.

Student se osposobljаvа za aktivan sаmostаlаn i timski kreаtivni i аnаlitički pristup rešavanju konkretnih zаdаtaka i projekata.

Studenti su osposobljeni da:

• iskoriste znanja vezana za kreativne industrije kao izvor ideja za preduzetnički poduhvat,
  • učestvuju u njegovom pokretanju kao inicijatoei ili kao deo tima,
  • analiziraju tržištni segment od interesa i prepoznaju moguće tržišne niše,
  • procene skup neophodnih znanja i na osnovu njega formiraju preduzetnički tim,
  • da planiraju i učestvuju u razvoju ideje i njenoj zaštiti kroz prava intelektualne svojine,
  • da prepoznaju i pristupe potencijalnim izvorima finansija,
  • da osmisle marketing strategije i nastup na tržištu.

Detaljan nastavni plan i program kao i tedencije samog master programa možete pogledati OVDE.