Nikola Vesić i „Sistem” premijerno na Dorćol Platz-u

31.10.2017.

Student Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, Nikola Vesić održao premijeru svog kratkometražnog filma pod nazivom Sistem. Svoj doprinos filmu dao je i student Dimitrije Živanović koji je bio zadužen za montažu.

Film prati mladog istraživača koji dolazi do poverljivih podataka o političkim strankama i otkriva korumpiranost sistema u kome živi. U želji da istera pravdu, okreće se protiv sistema i kreće u borbu. Na tom putu prati ga i njegova devojka kojoj nije jasno šta se dešava i misli da nešto nije u redu sa njim. Na kraju filma i ona se okreće protiv njega, ubija ga i policiji predstavlja događaj kao samoubistvo.

U prepunom Dorćol Platz-u, publika je imala priliku da uživa u pravom filmskom spektaklu. Nakon projekcije, nastavljeno je druženje uz muzički bend i sumiranje utisaka. Nikolin film Sistem je ujedno i završni rad na FDU Univerziteta Metropolitan.