Nemanja Tadić student Univerziteta Metropolitan ponovo je osvojio nove medalje

31.03.2015.

U pauzi između studentskih obaveza, student biznis i marketinga Univerziteta Metropolitan, Nemanja Tadić, predvodio je plivačku paraolimpijsku reprezentaciju Srbije na 9. Međunarodnom plivačkom paraolimpijskom mitingu koji je u kalendaru Međunarodnog paraolimpijskog komiteta. Miting je održan proteklog vikenda u Nausi u Grčkoj, na kome je učestvovalo šest zemalja (Srbija, Grčka, Turska, Kipar, Hrvatska i Crna Gora).

Nemanja je osvojio tri medalje: zlatnu (400 metara slobodno) i dve srebrne medalje (50 metara slobodno, 100 metara slobodno). Raduje činjenica što su postignuta vremena ujedno rekordi karijere plivača Nemanje Tadića i koji su konkurentni za predstojeća takmičenja na kojima će plivač Tadić nastupiti, a to su: Evropske paraolimpijske igre mladih u Varaždinu u Hrvatskoj i Svetsko juniorsko prvenstvo za osobe sa fizičkim hendikepom u Štadskanalu u Holandiji.

„Zadovoljan sam osvojenim medaljama i isplivanim vemenima. Tokom pripremnog perioda se dosta radilo i što polako „dolazi na naplatu“. Očekujem još bolje rezultate i na mitingu u Splitu sredinom maja. Glavni cilj ove sezone je medalja na velikim takmičenjima u mojoj uzrastnoj kategoriji koja će se tokom jula meseca održati u Hrvatskoj i Holandiji“ – izjavio je Nemanja.

Čestitamo našem studentu Nemanji Tadiću na svim dosadašnjim uspesima i želimo mu puno sreće i još mnogo osvojenih medalja!