Nemačka firma ALVDIGITAL Systems o studentskim praksama i mogućim radnim mestima

15.03.2017.

Studente Univerziteta Metropolitan u Nišu posetili su predstavnici firme ALVDIGITAL Systems iz Berlina, koja se bavi izradom softvera, koji procesuira autorska prava u okviru muzičke industrije.

Glavni menadžer kompanije Patrik Tomas, je govorio o dostupnoj praksi i mogućim radnim mestima za studente Fakulteta informacionih tehnologija. Takođe je razgovarao i sa generalnim menadžerom Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, mr Goranom Stamenovićem o potencijalnoj saradnji kroz dualno obrazovanje, što naš univerzitet već i praktikuje sa firmama.

Firma ALVDIGITAL Systems je trenutno fokusirana na nemačkim izdavačkim kućama, gde trenutno broji 57 klijenata koji koriste njihov softver, ali planira da se proširi i na druga tržišta, sa ciljem proširenja posla.